Rozpoczęcie Pól Nadziei 2017

Rozpoczęcie Pól Nadziei

Wiosna za progiem, więc czas rozpocząć kolejną edycję Pól Nadziei !
 
Od 2005 r. nasze Hospicjum uczestniczy w tej ogólnoświatowej kampanii na rzecz ludzi dotkniętych chorobą nowotworową. Po raz pierwszy Pola Nadziei odbyły się w Edynburgu, a program został stworzony przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer Care. Kampania miała na celu mowić o potrzebach chorych na nowotwór, o ich problemach życiowych, socjalnych i duchowych, ale także zbierać fundusze poprzez kwesty, zbiórki, imprezy na pomoc dla chorych. Symbolem Kampanii jest żonkil. Jesienią kiedy sadzimym cebulki żonkilowe, wyobraźnia pozwala zobaczyć w nich przyszłe kwiaty. Gdy lada moment rozkwitną piękne, żółte żonkile zwracamy się do wszystkich ludzi o uruchomienie wyobraźni miłości. Każdy może zainicjować, czy też włączyć się w działania na rzecz pomocy drugiemu człowiekowi, nie tylko podopiecznym hospicjum, ale wszystkim potrzebującym. Przede wszystkim w domu, w najbliższych relacjach, ale także w klasie, pracy, sąsiedztwie. 
Może kolejnym krokiem będzie wolontariat hospicyjny, do którego gorąco zachęcamy. Każdego roku organizujemy kurs dla wolontariuszy. Jeśli na wzór cebulki żonkilowej uda Ci się zrzucić łupinkę obojętności, może egocentryzmu, może braku pomysłu na własne życie i zechcesz ofiarować, to co masz najcenniejszego – czyli własny czas - zapraszamy.
W Jaworznie jesienią 2016 roku powstały kolejne Pola Nadziei: przed Galerią Handlową Galena, przy placu targowym na Osiedlu Stałym. Nowym miejscem jest także dzielnica Szczakowa. 
Pracownicy MCKiS Dom Kultury w Szczakowej, podopieczni Domu Pomocy Społecznej Stowarzyszenie Nasza Przystań w Jaworznie oraz gimnazjaliści Zespołu Szkół nr 3 w Jaworznie wraz z wychowawcami posadzili cebulki żonkili obok DK Szczakowa. 
Co roku nasi pracownicy i wolontariusze pielęgnują pola żonkilowe, które rozkwitając w całym Jaworznie przypominają o koniecznej pomocy tym, którzy są w potrzebie. 
Mamy nadzieję, że jak co roku wielu Jaworznian włączy się w nasze działania.