Wirtualna PuszkaPól Nadziei
24 Ogólnopolska Kampania Pól Nadziei 2020/202116/10/2020

Po raz piętnasty nasze Hospicjum uczestniczy w kampanii mającej na celu uwrażliwienie naszych serc na potrzeby drugiego człowieka. W tym roku na terenie naszego miasta zostały otwarte 3 nowe rabaty żonkilowe w centralnych punktach naszego miasta .

7 października otwarciem nowej rabaty  w pasie zieleni na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Olszewskiego zainaugurowaliśmy  24 Edycję Kampanii Pól Nadziei. Rabaty przygotowanej i powstałej dzięki pomocy Zieleni Miejskiej, która od 3 lat z pełnym szczodrości sercem wspiera nasze przedsięwzięcia za co gorąco dziękujemy.
W tych trudnych dla nas wszystkich okolicznościach pandemii nie mogliśmy się cieszyć obecnością licznej grupy Wolontariuszy, tym bardziej cieszy nas delegacja uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej Nr4 – Wolontariuszom, Opiekunom i Dyrekcji placówki z całego serca dziękujemy .

12 października w pochmurne, deszczowe przedpołudnie, ciepłem i radością promieniały jedynie oczy zatopionych w maseczkach twarzy tych małych i dużych Wolontariuszy.
W  Jaworznie - Ciężkowicach na terenie Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, dzięki otwartości ks. Proboszcza Andrzeja Wieczorka, zostało otwarte pierwsze w tej dzielnicy Pole Nadziei. Ta wyjątkowa rabata powstała dzięki Pani Marii Smarzyńskiej a patronem i sponsorem przedsięwzięcia był Pan Janusz Ciołczyk - z całego serca dziękujemy.
Niesprzyjająca aura nie przestraszyła Wolontariuszy Szkoły Podstawowej nr 18 w Jaworznie oraz Klubu WEGA MCKiS Jaworzno - serdecznie dziękujemy Wolontariuszom,Opiekunom i Dyrekcji Placówki, gorące podziękowania dla Pani Wandy Ciołczyk za żywą obecność i pomoc.

13 października w centrum naszego miasta, na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Grunwaldzkiej otwarte zostało kolejne Pole Nadziei, przygotowane i powstałe dzięki pomocy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie , które od 2 lat z pełnym zaangażowaniem i sercem wspiera nasze przedsięwzięcia - z całego serca dziękujemy.Gorąco dziękujemy naszym małym bohaterom - Wolontariuszom z zaprzyjaźnionej z nami od lat Szkoły Podstawowej Nr 1, ich Opiekunom i Dyrekcji.

Dom Kultury im. Z. Kudzielskiego w Szczakowej dołączył do akcji już w końcówce września odświeżając istniejącą już od kilku lat rabatę, a dzieci na jednych z zajęć twórczych z arteterapii stworzyły kolorową, jasną pracę z żonkilem jako symbolem nadziei na nowe życie, odrodzenie.

Bardzo, bardzo dziękujemy wszystkim wpóltwórcom, jesteśmy wzruszeni i pełni wdzięczności. W tej trudnej covidowej, zatopionej w strugach deszczu rzeczywistości to właśnie Wy wszyscy jesteście promykami nadziei na lepsze jutro.
Niechaj wiosną rozkwitają nadzieją a w wiosennym powiewie wiatru i cieple promieni słonecznych powraca czyste powietrze, normalność i pełnia radości wspólnego działania.

                                                             ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

 

« powrót