Wirtualna PuszkaPól Nadziei
Koncert Charytatywny28/11/2022

Po spowodowanej pandemią długiej przerwie zgodnie z  niepisaną tradycją naszego Hospicjum w przytulnej auli Młodzieżowego Domu Kultury odbył się  koncert charytatywny „Z nadzieją przez świat”. Koncert uświetniający 25-lecie działalności Stowarzyszenia zadedykowany został wszystkim darczyńcom i tym którym na sercu leży dobro naszych podopiecznych, a którym całym sercem pragnęliśmy wyrazić swoją wdzięczność.

W przeddzień koncertu w hospicyjnej kaplicy odprawiona została uroczysta msza św. koncelebrowana, którą odprawił ksiądz proboszcz, kanonik Janusz Granowski od wielu lat związany z naszym hospicjum od momentu jego powstania, oraz kapelan hospicjum ks. Grzegorz  Więckowicz.

W Młodzieżowym Domu kultury cała uroczystość rozpoczęła się  o godz.17:00  powitaniem przybyłych gości i wprowadzeniem Pani doktor Marii  Bryły, która w swoim wystąpieniu gorąco dziękowała wszystkim darczyńcom i tym którym na sercu leży dobro naszych pacjentów, za nieustające wsparcie i troskę. Przypomniała idee Hospicjum  wyjaśniając obecnym jak ważny i potrzebny jest kontakt z drugim człowiekiem, jego bliskość i świadomość obecności zwłaszcza w chorobie, która napawa lękiem i przerażeniem podkreślając, że właśnie hospicja są dowodem na to, że tak naprawdę dla drugiego człowieka najważniejszy i potrzebny jest właśnie drugi człowiek oraz wielopłaszyznowa opieka nad nim. Gorąco dziękowała całemu zespołowi hospicyjnemu - wszystkim pracownikom i wolontariuszom  

Wicemarszałek Województwa Śląskiego Pan Dariusz Starzycki w swym wystąpieniu dziękował Prezes Stowarzyszenia Mari Bryle, pracownikom i wolontariuszom za ofiarną pracę. W imieniu Prezydenta Miasta Jaworzna gratulacje i podziękowanie złożyła Pani Magdalena Tomaszewska Naczelnik Wydziału Zdrowia.

Gwiazdą tegorocznego koncertu była Alona Szostak – artystka i wokalistka  Teatru Polskiego w Poznaniu w towarzystwie akompaniatorki Leny Minkacz. Pani Alona wprowadziła widzów w refleksyjny, wypełniony delikatnością, miłością i nadzieją nastrój , a w  repertuarze utworów  pełnych miłości, nie zabrakło również subtelnego humoru jak w utworze ,,Milord”  Edith Piaf, z którym z całą swą delikatnością  wyszła do publiczności. Usłyszeliśmy szlagiery z musicali ,,Skrzypek na dachu” oraz z filmu ,, Mała Moskwa”, piosenki Anny German, Ewy Demarczyk  
i Barbry Streisand podczas których akompaniowaliśmy Pani Alonie oklaskami, wyśpiewywaliśmy refreny piosenek, a w ostatnim bisowym utworze Hanki Ordonówny ,,Miłość Ci wszystko wybaczy” śpiewała już cała sala. Z całego serca dziękujemy Pani Alonie za te piękne chwile i ciepłe, z serca płynące słowa. To był niezapomniany, pełen delikatności, wrażliwości, ale też i beztroskiej zabawy koncert .

W tym miejscu pragniemy również serdecznie podziękować cudownej publiczności  za obecność i jak zawsze ciepłe przyjęcie. Pełni wdzięczności dziękujemy również za Państwa hojność – kwota zebrana w czasie koncertu wynosi 7 646,00 i nadal zwiększa się poprzez drobne wpłaty.

Do realizacji naszego przedsięwzięcia potrzebowaliśmy funduszy. Wielkim zaangażowaniem  w poszukiwaniu sponsorów na ten cel, bez których sfinalizowanie koncertu byłoby niemożliwe wykazała się ponownie Pani Anna Sokół – z całego serca dziękujemy Pani Ani oraz wszystkim sponsorom, Firmom : FORNIT, MIRO LOGISTIKS, JAREM, STUDIO TATUARZU- Magdalena Chechelska, BEHAAPE, STALBETON, FLOTA, FONOS, RISER, PROFESSIONAL WWYBURZENIA I ROBOTY ZIEMNE, Panu Jackowi Łabuz oraz Mariuszowi Rechul. DZIĘKUJEMY!!!

Bardzo dziękujemy Prezydentowi Miasta Jaworzna Pawłowi Silbert za patronat honorowy przedsięwzięcia i Urzędowi Miejskiemu za okazane wsparcie. Pani Lucynie Stanisławskiej Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury za współorganizację i pani Renacie Gacek kierownik MDK za serdeczność i kolejny rok owocnej współpracy.

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom ,sponsorom, , współorganizatorom i tym, którzy pracą i zaangażowaniem pomogli doprowadzić koncert do szczęśliwego finału.


                                                                  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ
« powrót