Wirtualna PuszkaPól Nadziei
Koncert charytatywny Moniki Kuszyńskiej24/10/2019

19 października br. zgodnie z niepisaną tradycją naszego Hospicjum w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaworznie odbył się coroczny koncert Charytatywny ,,Kiedy jesteś przy mnie”. Niepowtarzalną i wyjątkową gwiazdą tego wieczoru była Monika Kuszyńska wraz z kwartetem muzyków: saksofony Kuba Raczyński, również wokal podczas wykonania hymnu radości na cześć narodzin synka, perkusja Radek Bolewski, instrumenty klawiszowe Rafał Stępień i Andrzej Zieliński kontrabas.

Koncert rozpoczęła Pani Prezes Maria Bryła i wprowadzając refleksyjny nastrój zapowiedziała występ wyjątkowego gościa. W swym wystąpieniu Pani doktor przypomniała idee Hospicjum, wyjaśniając jak wymowny jest tytuł dzisiejszego koncertu ,,Kiedy jesteś przy mnie”. Jak ważny i potrzebny jest kontakt z drugim człowiekiem, jego bliskość i świadomość obecności zwłaszcza w chorobie, która napawa lękiem i przerażeniem.

,, Dzisiejszy dzień – Dzień Opiekuna Medycznego jest dowodem na to, że tak naprawdę dla drugiego człowieka najważniejszy i potrzebny jest drugi człowiek i jego opieka nad nim” podkreśla Pani Doktor przybliżając i uświadamiając obecnym rolę i znaczenie opiekuna medycznego.

Pani Monika Kuszyńska w pełnych miłości, wewnętrznego ciepła i wrażliwości słowach swój występ dedykowała ,,aniołom na ziemi, aniołom których jest bardzo dużo i czasem trzeba doświadczyć trudnych rzeczy, żeby to dobro i piękno móc zobaczyć” dodaje.

To był naprawdę piękny, magiczny i wyjątkowy koncert, poprzez swoje utwory, które jak piosenkarka sama podkreśla są częścią historii kształtującej Jej życie nawiązała niesamowity kontakt z publicznością, która reagowała bardzo spontanicznie, a kolejne utwory były gorąco oklaskiwane.

Wyjątkowość koncertu Moniki Kuszyńskiej to także fakt, iż tak bardzo wpisuje się nie tylko w Hospicyjną rzeczywistość ale też w codzienność życia każdego z nas, bowiem najcenniejszym darem jakim możemy obdarować drugiego człowieka jest nasza obecność a połączona z troską i miłością sprawia, że nawet kruche i obolałe ludzkie życia ma swoją wartość do końca.

Bardzo dziękujemy Pani Monice Kuszyńskiej wraz z zespołem za przyjęcie zaproszenia i pełen niezapomnianych chwil koncert.

Pragniemy również serdecznie podziękować wszystkim obecnym na koncercie za zakupione cegiełki, z których dochód przeznaczony jest na rzecz naszych podopiecznych.

Do realizacji naszego przedsięwzięcia potrzebowaliśmy funduszy bez których sfinalizowanie koncertu nie byłoby możliwe. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować sponsorom, darczyńcom, współorganizatorom i tym którzy pracą i zaangażowaniem pomogli doprowadzić koncert  do szczęśliwego finału.

                                                                       DZIĘKUJEMY !!!


                                                                          

                                                             ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

 

« powrót