Wirtualna PuszkaPól Nadziei
Wigilia w Hospicjum 27/12/2019

24 grudnia przy wigilijnym, wspólnym  stole zasiedli pacjenci wraz rodzinami, personelem i wolontariuszami by wspólnie przeżywać radość z narodzenia Jezusa Chrystusa.
Wzorem lat ubiegłych dołożyliśmy wszelkich starań, aby obchodzone w  naszym Hospicjum Boże Narodzenie było głębokim przeżyciem duchowym dającym chorym i ich towarzyszącym bliskim ukojenie i radość ducha.
Spotkanie Wigilijne poprzedzone mszą św. odprawioną przez naszego kapelana ks. Grzegorza rozpoczęło się tradycyjnie od odczytania fragmentów Ewangelii św. Łukasza opisującego narodzenie Jezusa. Po błogosławieństwie opłatków i przywitaniu przez Panią Prezes wszystkich obecnych, przy dźwiękach ulubionych kolęd, tak pięknie zagranych i wyśpiewanych przez męża naszej podopiecznej, zebrani dzieląc się nimi składali sobie świąteczne życzenia.

Zgodnie z Bożonarodzeniowym obyczajem  podano wigilijne potrawy – zupę grzybową, karpia , pierogi z kapustą i grzybami, kompot z suszek, makówki i ciasta. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania. W radosnej i pełnej wzruszeń atmosferze szybko minął czas, czas który sprawił, że wszyscy mogliśmy chociaż na chwilę zapomnieć o codziennych problemach w poczuciu radości, bliskości i miłości drugiego człowieka.


                                                               ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

« powrót