Wirtualna PuszkaPól Nadziei
24. Światowy Dzień Chorego12/02/2016
Każdego roku 11 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Staramy się, aby również w Jaworznie dzień ten  był  uroczyście obchodzony. W ubiegły czwartek w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny o godz 16.00 odbyła się Msza św którą celebrował Ksiądz Proboszcz Eugeniusz Cebulski - gospodarz Kolegiaty wraz z Księdzem Grzegorzem Więckowiczem - kapelanem hospicjum, a także tegorocznym gościem, który wygłosił poruszające Słowo podczas Eucharystii założycielem Wspólnoty "Betlejem" - Księdzem Mirosławem Toszą. Przybyłych powitała prezes hospicjum - pani doktor Maria Bryła. Wierni mieli możliwość przystąpienia do Sakramentu Pojednania, a kapłani udzielali Sakramentu Namaszczenia Chorych. Chętni mieli również okazję do przejścia przez Drzwi Święte. Tradycyjnie już po Mszy Św. odbyła się kwesta na rzecz hospicjum.

Naszym podopiecznym wręczone zostały  kwiaty, a Ksiądz Kapelan odprawił w hospicjum dla naszych chorych i personelu Mszę św.

Papież Franciszek w Orędziu na tegoroczny Dzień Chorego napisał: Choroba, zwłaszcza ciężka, zawsze wywołuje kryzys w ludzkiej egzystencji i niesie ze sobą głębokie pytania. W pierwszej chwili może niekiedy wywołać bunt: dlaczego mnie to spotkało? Może prowadzić do rozpaczy, do przekonania że wszystko stracone, że nic  już nie ma sensu... W tych sytuacjach wiara w Boga jest, z jednej strony wystawiona na próbę, a jednocześnie ujawnia swą pozytywną moc. Nie dlatego, że dzięki wierze znika choroba czy ból, czy też pytania, jakie one rodzą, lecz dlatego9, że daje ona klucz, który pozwala odkryć głęboki sens tego, co przeżywamy, pozwala nam zobaczyć, że choroba może być drogą do większej bliskości z Jezusem, który idzie u naszego boku dźwigając krzyż...


 ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ 

« powrót