Wirtualna PuszkaPól Nadziei
KONFERENCJA „Wiem, boję się mniej”13/03/2017

KONFERENCJA „Wiem, boję się mniej”

 

Już wkrótce będziemy mieli okazję uczestniczyć w wielkim przedsięwzięciu, jakie organizuje Stowarzyszenie Hospicjum Homo-Homini im. Św. Br. Alberta w Jaworznie.

23 maja 2017 r. odbędzie się I Konferencja Psychoonkologiczna w Jaworznie pn. „Wiem, boję się mniej”. Miejsce Konferencji to Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków w Jaworznie.

Lekarze, psychologowie oraz duchowni podejmą się przedstawienia tematów związanych z szeroko pojętym zdrowiem w kontekście doświadczania chorób nowotworowych.

A będą to tematy związane z:

- opieką paliatywną i wszelkimi działaniami medycznymi podejmowanymi w ramach ochrony zdrowia

- psychoonkologią i związane z tym umiejętne radzenie sobie ze stresem choroby nowotworowej oraz z lękiem, korzystanie z systemów wsparcia, sposoby na godne życie (także w chorobie nowotworowej)

- duchowością uwzględniającą człowieka jako istotę duchową mająca wpływ na swoje życie.

Konferencja adresowana jest do szerokiej grupy odbiorców, począwszy od pacjentów onkologicznych (w różnych stadiach choroby), ich opiekunów, lekarzy wszystkich specjalności, mających częsty kontakt z pacjentami onkologicznymi, psychologów, psychoonkologów, pedagogów, księży, młodzieży, a także przedstawicieli hospicjów działających na terenie województwa śląskiego i małopolskiego.

Konferencja będzie realizowana z okazji 100 letniej rocznicy śmierci Św. Br. Alberta Chmielowskiego, roku Brata Alberta, jak również z okazji 20 rocznicy istnienia Stowarzyszenia Hospicjum Homo-Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie.

Zapraszamy i zachęcamy, by wziąć udział w Konferencji, a tym samym wzbogacić siebie o wiedzę dotyczącą ochrony swojego zdrowia, a także poznać ciekawych ludzi z doświadczeniem w dziedzinie holistycznego spojrzenia na człowieka.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Miasta Jaworzna z zakresu ochrony i promocji zdrowia.

« powrót