Wirtualna PuszkaPól Nadziei
Koncert charytatywny Anny Wyszkoni26/10/2018

13 października br. data nie jest tu przypadkiem bowiem w tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicjów, zgodnie z  niepisana tradycją naszego Hospicjum w przytulnej auli Młodzieżowego Domu Kultury odbył się coroczny koncert charytatywny „Wiem ,że jesteś tam”.

Gwiazdą tegorocznego koncertu była Anna Wyszkoni w towarzystwie  świetnych muzyków : skromnego Krzysztofa Krupy- perkusja, basisty i pianisty Daniela Grupy, oraz gitarzystów Łukasza Malinowskiego i Marka Raduli uważanego za jednego z najlepszych gitarzystów w kraju.

W refleksyjny nastrój wprowadziła widzów Pani Prezes Maria Bryła  rozpoczynając koncert i zapowiadając występ jak podkreśliła tak szczególnego gościa.

Pani doktor w swym wystąpieniu przypomniała idee Hospicjum , wyjaśniając obecnym jak ważne jest nie tyle samo leczenie, co psychiczne i duchowe wsparcie chorego, jak ważny i każdemu potrzebny jest kontakt z drugą osobą. Jak w chorobie, która napawa lękiem i przerażeniem nie tylko chorego ale też  jego rodzinę, krewnych i przyjaciół tak potrzebna jest bliskość i świadomość tego ,,…że jesteś …”- blisko.

Podkreśliła, że utwór ,,Wiem, że jesteś tam” był inspiracją koncertu charytatywnego i wprost niewiarygodnie wpisuje się w jego tematykę.

Anna Wyszkoni nie kryjąc wzruszenia podziękowała za zaproszenie i słowa wprowadzenia – „Byłam wzruszona już od pierwszej chwili kiedy Pani Prezes zapowiedziała nasz koncert, muzyka to chwile refleksji ale również radość, mam nadzieję, że ta mieszanka była bardzo dobrze wyważona”.

Tak, była doskonale wyważona, Artystka rozpoczęła występ od muzycznego wyznania ,,Zapytaj mnie kochany” by po nim płynnie wejść tak dobrze znany nie tylko fanom repertuar swej twórczości.

Utwór „Biegnij przed siebie zadedykowany dzieciom wokalistki , niósł w sobie głęboki przekaz ulotności życia i potrzeby życia chwilą , tu i teraz.

Najbardziej rozpoznawalny hit Anny Wyszkoni ,,Czy ten Pan i Pani” zaśpiewali wspólnie z artystką nie tylko widzowie, którym przechadzając się po sali podała mikrofon, ale też cała publiczność zgromadzona w auli.

Podobnie jak wielu piosenkarzy Anna Wyszkoni zawsze pragnęła zaśpiewać w duecie ze swoim idolem.   

Michał Bajor nie pojawił się wprawdzie na scenie ale puszczony z playbacku towarzyszył wokalistce w utworze ,,Ja kocham Ty kochasz” rozbudzając wśród obecnych falę pobudzających łzy  wzruszeń. 

To był niezapomniany, pełen delikatności, wrażliwości ale też i beztroskiej zabawy zatopionej w oryginalnym głosie wokalistki  koncert .

Bardzo dziękujemy Pani Annie Wyszkoni za przyjęcie zaproszenia i pełen niezapomnianych chwil koncert.

W tym miejscu pragniemy również serdecznie podziękować wszystkim obecnym na koncercie za zakupione cegiełki z których dochód przeznaczony jest na rzecz naszych podopiecznych.

Do realizacji naszego przedsięwzięcia potrzebowaliśmy funduszy. Wielkim zaangażowaniem  w poszukiwaniu sponsorów na ten cel wykazały się ponownie Panie Anna Sokół i Halina Bujniak bez których sfinalizowanie koncertu byłoby niemożliwe. Z całego serca dziękujemy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, darczyńcom, współorganizatorom i tym, którzy pracą i zaangażowaniem pomogli doprowadzić koncert do szczęśliwego finału.


                                                                 ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ
« powrót