Wirtualna PuszkaPól Nadziei
Konkurs wiedzy o św. Bracie Albercie26/04/2019
24 kwietnia nasze Hospicjum obfitowało w wydarzenia. Oprócz trwających od 23 kwietnia uroczystości związanych z peregrynacją relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej, w ramach kampanii Pól Nadziei 2019 konkurs odbył się ‘’Konkurs wiedzy o życiu i twórczości artystycznej św. Brata Alberta”
12 kwietnia uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – ZSP3, LO II i LO III pod przewodnictwem i opieką historyka sztuki Jaworznickiego Muzeum Pani Iwony Brandys podążyli szlakiem św. Brata Alberta, gdzie w pochmurny i dżdżysty dzień poznając trudy podróży koleją w trakcie remontu trakcji kolejowej, w sposób bezpośredni zgłębiali wiedzę o patronie naszego Hospicjum.
Odwiedzili Zgromadzenie Sióstr Albertynek, w którym eksponowany jest słynny obraz Ecce Homo, w Przytulisku Brata Alberta na ulicy Krakowskiej gdzie znajduje się obecnie Zgromadzenie Braci Albertynów, dzięki uprzejmości gospodarzy mogli zobaczyć wystawę obrazów Adama Chmielowskiego - św.Brata Alberta oczywiście pod czujnym okiem prelegenta i skarbnicy wiedzy o Jego twórczości Pani Iwony Brandys.
Po tak dogłębnym poszerzeniu wiedzy 24.04.2019 uczniowie przystąpili do udziału w konkursie, który wspólnie z nami poprowadziła siostra Ksenia ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek.
Poziom, co z dumą stwierdzamy, był bardzo wyrównany a zwycięzcy zdobyli prowadzenie 0,5-2 punktami.
Gratulujemy nie tylko zwycięzcom Karolinie Z., Przemkowi L. i Juli F. ale wszystkim uczestnikom konkursu, dziękujemy za uczestnictwo i wysiłek włożony w przygotowanie się do konkursu – przyjemnością było Was tu gościć.

                                                       ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ
« powrót