Wirtualna PuszkaPól Nadziei
Opłatek dla Rodzin Osieroconych 17/01/2019

15 stycznia br. odbyło się spotkanie opłatkowe z rodzinami osieroconymi.

Tym razem Msza Św. którą celebrował nasz kapelan ks. Grzegorz  Więckowicz odbyła się w kaplicy Hospicjum a „Kapela Fedaków” zapewniła oprawę Mszy Św. i  zadbała o świąteczny charakter spotkania pięknie wykonując znane nam wszystkim  kolędy.
"Każdym razem gdy pomagacie jakiemuś człowiekowi jest Boże Narodzenie".
"Każdym razem gdy dwoje ludzi sobie przebacza jest Boże Narodzenie".
"Każdym razem gdy nawzajem popatrzycie oczami Waszego serca z uśmiechem na twarzy jest Boże Narodzenie” (Matka Teresa z Kalkuty) - tymi słowami ksiądz Grzegorz pokazał, że przyjście Jezusa Chrystusa nie ogranicza się do liturgicznego wspomnienia Świąt, ale dokonuje się w każdej sytuacji powziętego w naszym życiu dobra.

Pani Prezes Maria Bryła serdecznie przywitała wszystkich zgromadzonych.
Dziękowała za gościnę w domach naszych podopiecznych, we wzruszających słowach mówiła o sensie bólu i cierpienia oraz o etapach i drodze w pokonywaniu żałoby.
Zwróciła się do rodzin osieroconych  i przypominając słowa córki jednej z pacjentek, mówiła o korzeniach jakie dają nam bliscy, dzięki którym zakorzeniamy się w rzeczywistości w jakiej dane jest nam żyć.

Po wspólnym przełamaniu się opłatkiem zaproszeni goście  przeszli do sali konferencyjnej w której pracownicy i wolontariusze przygotowali poczęstunek.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym na spotkanie, wolontariuszom za pomoc w przygotowaniu oraz Kapeli Fedaków za uświetnienie wydarzenia.

                                                   ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

 

« powrót