Wirtualna PuszkaPól Nadziei
Pola Nadziei 201502/06/205

Nasze Hospicjum – Homo Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie od wielu już lat uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii Pola Nadziei. Kampania ta dzieli się na część jesienną i wiosenną. Podczas trwania jesiennej części  kampanii tworzymy w naszym mieście żonkilowe klomby, które mają przypominać mieszkańcom miasta o ludziach chorych i cierpiących. Tegoroczną kampanię zaczęliśmy od  przejazdu rolkarskiego „Rolkuj po nadzieję”, który odbył się 27 września na Sosinie. Brali w nim udział  nie tylko mieszkańcy naszego miasta. Przybyli do nas rolkarze z ościennych miast, a nawet z Krakowa, Łodzi, Warszawy. Były zarówno pojedyncze osoby jak i całymi rodzinami – z dziećmi, rodzeństwem, rodzicami.

Również we wrześniu na deskach Teatru Sztuk zagrały na rzecz hospicjum trzy znakomite jaworznickie zespoły: The Core, Injazztigation oraz Jerry’s Fingers. Muzycy całkowicie zrezygnowali z honorarium, dzięki czemu mogliśmy jeszcze więcej funduszy pozyskać na rzecz naszych chorych – podopiecznych hospicjum. Swoją obecnością zaszczycili nas wykonawcy chóru Gospel Wings, dzięki którym wnętrza hospicjum wypełniła kojąca, ale i napełniająca radością muzyka.

19 października w ramach kampanii „Hospicjum to też życie” zagościła w naszym  mieście Pani Grażyna Łobaszewska wraz z zespołem. Koncert pt. „Czas nas uczy pogody” odbył się po raz kolejny w Hali Widowiskowo – Sportowej w Jaworznie. Publiczność zgromadziła się tak licznie, że brakowało wolnych miejsc. Piosenki Pani Grażyny w sposób wręcz uderzający docierają do serca człowieka, powodują zatrzymanie się, pochylenie nad sobą i drugim człowiekiem. „To co nas czyni ludźmi to nie strój” – śpiewa Pani Grażyna -  jakże to prawdziwe...

Część wiosenna kampanii Pola Nadziei to prelekcje w szkołach, przedszkolach, miejscach publicznych. To także kwestowanie w parafiach i na ulicach naszego miasta. Chcemy uświadamiać nasze społeczeństwo o tym, że człowiek w ostatniej  fazie choroby nowotworowej jest nadal w pełni wartościowym człowiekiem. Nadal ma prawo być kochanym i akceptowanym,  ma prawo się realizować. Chcemy pokazywać ludziom, że czas spędzony w hospicjum może być czasem zyskanym  - nie straconym. 13 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej mieliśmy okazję dzielić się z mieszkańcami miasta naszą wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie.  Na zakończenie tegorocznych Pół Nadziei 24 maja dzięki życzliwości miejscowego Teatru Sztuk  odbył się koncert pt: „Wszystko dla Mamy”, podczas którego swoje talenty zaprezentowali uczniowie  Zespołu Szkolno  - Przedszkolnego nr 1 w Jaworznie, uczestnicy Studia Poezji i Piosenki Zbigniewa Rutkowskiego oraz  „Archetti” – Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna.

Dziękujemy wszystkim Państwu, dzięki którym możemy tak sprawnie działać na terenie naszego miasta. Dzięki którym możliwe jest organizowanie tych wszystkich przedsięwzięć. Dziękujemy  wszystkim sponsorom którzy wspierają nas rzeczowo i materialnie, Urzędowi Miasta, Miejskiemu Centrum Kultury i Sportu, Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz wszystkim mieszkańcom i przyjaciołom, dzięki którym pozyskujemy środki na rzecz naszego hospicjum.

« powrót