Wirtualna PuszkaPól Nadziei
Rolkuj po nadzieję - III edycja29/09/2015

III edycja „Rolkuj po nadzieję” już za nami.  Impreza odbyła się 26 września 2015 roku o godz. 15.00 na OWR Sosina w Jaworznie. Zorganizowana została  przy współpracy Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz jaworznickiego Hospicjum Homo – Homni im. Św. Brata Alberta. Pomimo chłodu
i od rana padającego deszczu, by nas wesprzeć przybyło ponad 100 osób. (Zapewne, gdyby tyko pozwoliła na to pogoda, byłoby nas o wiele więcej. Ale cóż - nie na wszystko mamy wpływ.)

Dużą satysfakcję daje świadomość, że są z nami ludzie, którzy nawet w szary, deszczowy dzień  wychodzą ze swoich domów, organizują się i przyjeżdżają do Jaworzna, by wesprzeć podopiecznych Hospicjum.

Mali i duzi, starsi i młodzi – wszyscy razem rolkowali po nadzieję. Rolkarze mieli do pokonania 10 km, ale byli wśród nas i tacy, którzy pokonali ten  dystans  dwukrotnie.  W przejeździe uczestniczyli również prezydent Dariusz Starzycki oraz dyrektor MCKiS Sebastian Kuś, co sprawiło nam dużą radość.

Firma Zbyszko po raz kolejny ufundowała rolkarzom napoje Roko. MCKiS zadbało o przygotowanie terenu, sprzętu nagłaśniającego oraz medali
i dyplomów dla uczestników tegorocznego rolkowania. Pan Piotr Kępka udostępnił nam  karetkę pogotowia. Basia Grudzień, Aleksander Tura,  gazeta „Extra” zajęli się fotorelacją: były zdjęcia, wywiady, filmy. Materiał z imprezy ukaże w  najbliższych dniach na stornie naszego hospicjum.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym tegoroczny przejazd rolkarski „Rolkuj po nadzieję” mógł się odbyć na naprawdę dobrym  poziomie. Przede wszystkim dopisali uczestnicy, była dobra organizacja oraz wiele osób, które pomogły  i zadbały o to, by ta impreza miała swój  charakter. Dziękujemy za wsparcie, współpracę, a przede wszystkim za towarzyszenie nam, pomimo niekorzystnej aury.

 
"Rolkuj po nadzieję" w mediach:


 ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ 

« powrót