Wirtualna PuszkaPól Nadziei
Rolkujemy po nadzieję - V edycja18/05/2018

12 Maja br. już po raz 5  jaworzniccy rolkarze spotkali się  na terenie OWR Sosina w ramach zakończenia tegorocznej akcji „Rolkuj po Nadzieję".

Na wezwanie do rollkowania  w  celu pomocy dla podopiecznych naszego Hospicjum odpowiedziało niemal 200 osób. Wraz z tymi, którzy pomagali i przyglądali się imprezie, oraz  współorganizatorami teren wokół pola namiotowego opanowało niemal ćwierć tysiąca osób, które poświęciły swoje sobotnie przedpołudnie aby wspomóc zarówno materialnie, jak i mentalnie tych którzy docierając już do kresu ziemskiej wędrówki tej pomocy najbardziej potrzebują.

10 zalecanych okrążeń, z których każde miało około 1000 metrów przebyli niemal wszyscy, ale byli tacy, którzy na tym nie poprzestali i jeździli dalej. Każdy z biorących udział zgodnie z tradycją otrzymał pamiątkowy dyplom i medal, jednak z pewnością największą nagrodą była satysfakcja z oddanego serca.

Pokaz wirtuozji rolkarskiego kunsztu dała również grupa Rolki Sielec, która oprócz fascynującego pokazu  freestyla przeprowadziła dla chętnych osób wstępny trening. Freestyle slalom i zaprezentowane widowiskowe triki zapierały dech w piersiach.

Do współorganizacji przedsięwzięcia przyłączyła się również  grupa kobiet - certyfikowanych instruktorów POWER WALK (technika chodzenia z USA) pod przewodnictwem Tatiany Galińskiej, które przeszły trasę "rolkową " - promując nowo powstającą inicjatywę i zachęcając w ten sposób rodziny podopiecznych Hospicjum do udziału w cotygodniowych spacerach mocy - organizowanych specjalnie dla Nich przez  instruktorów POWER WALK na terenie Jaworzna.

Szeregi naszych Hospicyjnych Wolontariuszy licznie zasilili uczniowie Jaworznickiej Szkoły Podstawowej Nr.2 -  Klubu Młodego Wolontariusza wraz ze swoim opiekunem Panią Angeliką Lelek. Wspólnie z hospicyjną drużyną zapewniali  bezpieczeństwo wszystkim  uczestnikom przejazdu.

Z całego serca dziękujemy współorganizatorom, grupom biorącym udział w  przedsięwzięciu,  Wolontariuszom a przede wszystkim uczestnikom ROLKUJ PO NADZIEJĘ 2018 – Są ludzie, którym to co najważniejsze na ziemi nie wystarczy……………” DZIĘKUJEMY.


                                                     ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

« powrót