Wirtualna PuszkaP├│l Nadziei
Rolkujemy po nadziej─Ö - V edycja18/05/2018

12 Maja br. ju┼╝ po raz 5  jaworzniccy rolkarze spotkali si─Ö  na terenie OWR Sosina w ramach zako┼äczenia tegorocznej akcji „Rolkuj po Nadziej─Ö".

Na wezwanie do rollkowania  w  celu pomocy dla podopiecznych naszego Hospicjum odpowiedzia┼éo niemal 200 osób. Wraz z tymi, którzy pomagali i przygl─ůdali si─Ö imprezie, oraz  wspó┼éorganizatorami teren wokó┼é pola namiotowego opanowa┼éo niemal ─çwier─ç tysi─ůca osób, które po┼Ťwi─Öci┼éy swoje sobotnie przedpo┼éudnie aby wspomóc zarówno materialnie, jak i mentalnie tych którzy docieraj─ůc ju┼╝ do kresu ziemskiej w─Ödrówki tej pomocy najbardziej potrzebuj─ů.

10 zalecanych okr─ů┼╝e┼ä, z których ka┼╝de mia┼éo oko┼éo 1000 metrów przebyli niemal wszyscy, ale byli tacy, którzy na tym nie poprzestali i je┼║dzili dalej. Ka┼╝dy z bior─ůcych udzia┼é zgodnie z tradycj─ů otrzyma┼é pami─ůtkowy dyplom i medal, jednak z pewno┼Ťci─ů najwi─Öksz─ů nagrod─ů by┼éa satysfakcja z oddanego serca.

Pokaz wirtuozji rolkarskiego kunsztu da┼éa równie┼╝ grupa Rolki Sielec, która oprócz fascynuj─ůcego pokazu  freestyla przeprowadzi┼éa dla ch─Ötnych osób wst─Öpny trening. Freestyle slalom i zaprezentowane widowiskowe triki zapiera┼éy dech w piersiach.

Do wspó┼éorganizacji przedsi─Öwzi─Öcia przy┼é─ůczy┼éa si─Ö równie┼╝  grupa kobiet - certyfikowanych instruktorów POWER WALK (technika chodzenia z USA) pod przewodnictwem Tatiany Gali┼äskiej, które przesz┼éy tras─Ö "rolkow─ů " - promuj─ůc nowo powstaj─ůc─ů inicjatyw─Ö i zach─Öcaj─ůc w ten sposób rodziny podopiecznych Hospicjum do udzia┼éu w cotygodniowych spacerach mocy - organizowanych specjalnie dla Nich przez  instruktorów POWER WALK na terenie Jaworzna.

Szeregi naszych Hospicyjnych Wolontariuszy licznie zasilili uczniowie Jaworznickiej Szko┼éy Podstawowej Nr.2 -  Klubu M┼éodego Wolontariusza wraz ze swoim opiekunem Pani─ů Angelik─ů Lelek. Wspólnie z hospicyjn─ů dru┼╝yn─ů zapewniali  bezpiecze┼ästwo wszystkim  uczestnikom przejazdu.

Z ca┼éego serca dzi─Ökujemy wspó┼éorganizatorom, grupom bior─ůcym udzia┼é w  przedsi─Öwzi─Öciu,  Wolontariuszom a przede wszystkim uczestnikom ROLKUJ PO NADZIEJ─ś 2018 – S─ů ludzie, którym to co najwa┼╝niejsze na ziemi nie wystarczy……………” DZI─śKUJEMY.


                                                     ZOBACZ GALERI─ś ZDJ─ś─ć

« powr├│t