Pamiętając, że umieranie jest częścią naszego życia, chcemy towarzyszyć naszym pacjentom i sprawić, aby nie bali się, nie cierpieli i nigdy nie odchodzili samotni.
Powstaliśmy w 1997 r. w sierpniu jako hospicjum domowe, a od stycznia 2010 przyjmujemy chorych w hospicjum stacjonarnym. Skupiamy wokół siebie ludzi dobrej woli, którym nie jest obcy los człowieka cierpiącego, którzy pomagając innym odkrywają wiele wartości w sobie.
Z pełnym zaangażowaniem otaczamy opieką człowieka chorego na chorobę nowotworową. Zapewniamy mu pomoc medyczną, pielęgnacyjną, psychologiczną i duchową.
Odwiedzamy chorego w jego własnym domu, a w szczególnych przypadkach oferujemy opiekę w hospicjum stacjonarnym. Nie tylko nasi pacjenci, ale także rodzina chorego otrzymuje od nas wsparcie. Świadomość, bowiem odchodzenia i żegnania kogoś bliskiego jest dla wielu trudna do zaakceptowania, przyjęcia i przeżycia. Przez nasze towarzyszenie choremu i jego rodzinie pragniemy przeciwdziałać dotkliwemu poczuciu bezradności i osamotnienia. Chcemy pomóc choremu w uśmierzeniu bólu, by łagodnie, spokojnie, pojednany z sobą, bliźnimi i Bogiem rozpoczął nowe życie. Otaczamy opieką chorego bez względu na jego światopogląd lub wyznanie.
Opieka hospicyjna dla chorego i jego rodziny jest bezpłatna. Koszty opieki w części pokrywane są z Narodowego Funduszu Zdrowia. Pozostałą część środków uzyskujemy od przedsiębiorców, instytucji oraz indywidualnych darczyńców.
Do opieki hospicyjnej chory może zgłosić się sam lub za pośrednictwem członków swojej rodziny. Wymagane jest natomiast skierowanie od lekarza rodzinnego, że dalsza opieka powinna odbywać się pod kierunkiem lekarza w hospicjum.
Naszym podopiecznym przebywającym w domach wypożyczamy także sprzęt medyczny, jak: łóżka elektryczne, wózki inwalidzkie, koncentratory tlenu, ssaki, materace przeciwodleżynowe, by pomóc złagodzić skutki choroby nowotworowej.